Na portalu 20 gości i 1 zalogowany, dziś 895 wizyt i 4971 odsłon

Nowości

Wspólne Świętochłowice pójdą do wyborów!

Jako pierwsze w mieście, Stowarzyszenie "Wspólne Świętochłowice" ogłosiło dzisiaj swoją deklarację udziału w wyborach samorządowych 2014 roku w Świętochłowicach. Organizacja znana do tej pory z wielu projektów, które realizowała społecznie dla mieszkańców miasta, tym razem postanowiła powalczyć o czynny udział w życiu samorządowym, przedstawiając mieszkańcom szereg argumentów i działań jakie zamierza w tym celu podjąć.

 

reklama

 

- Uznaliśmy, że najwyższy czas aby miasto w którym żyjemy i które kochamy, mogło z pożytkiem korzystać także z naszych pomysłów, planów i działań - mówi Dariusz Jurczyk, pełnomocnik stowarzyszenia.

- Od lat obserwujemy bardzo wnikliwie to wszystko, co dzieje się w świętochłowickim samorządzie. Chcemy wnieść do niego nową jakość i otworzyć oczy mieszkańcom na szereg problemów, które do tej pory były marginalizowane lub wypaczano ich rzeczywiste znaczenie - dodaje.

 

"Wspólnie po lepsze Świętochłowice" to hasło pod którym "Wspólni" rozpoczynają swoje działania, a dzień dzisiejszy można śmiało uznać za dzień, w którym oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza w Świętochłowicach. Czy śladem deklaracji "Wspólnych" podążą w krótkim czasie kolejne organizacje? Czas pokaże,  nie ulega jednak wątpliwości, że oficjalne pojawienie się stowarzyszenia w wyścigu do samorządu z pewnością nada tym wyborom kolorytu i jeśli wierzyć deklaracji - także zupełnie nowej, lepszej jakości.

 

Dzięki uprzejmości stowarzyszenia prezentujemy poniżej link do pobrania pełnej treści deklaracji

 

deklaracja wyborcza stowarzyszenia "Wspólne Świętochłowice"

 

źródło informacji: www.wspolneswietochlowice.pl

03-02-2014 admin 6390

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • A czytałeś to:

   http://swietochlowicki.pl/aktualnosci,publicystyka,1,1,technologie_samorzad_pokolenia_f,73.html   Pan Jurczyk mówi odważnie to o czym Ty napisałeś
 • Przede wszystkim czas odmłodzić radę. Od tego zależy jej jakość. siedemdziesięciolatek (tka) nie powinien (na) wogóle bawić sie w politykę. Każdy powinien mieć umiar i wiedzieć kiedy ustąpić miejsca a nie cisnąć się na chama do koryta.
  • No tak, lepiej dać szansę tym którzy sami łapią co się da żeby być dalej przy żłobie, hahaha
 • Nie widzę szans dla kandydatów z łapanki.
  • Napewno nie będę odpowiadał na anonimowe zaczepki internetowych "bohaterów". Rusza kampania wyborcza, więc nadchodzi czas na rozmowy w realu. Jeśli chcesz wiedzieć co mam do zaoferowania, to przyjdź na jedno ze spotkań i zapytaj - tylko czy wystarczy ci do tego odwagi? Szczerze wątpię.
  • PANIE JURCZYK I CO DALEJ? PROMUJE PANA TEN PORTAL A CO MA PAN DO ZAOFEROWANIA POZA PROTEKCJOM?
  • Myślę że tak. Jest to nasz pierwszy udział w wyborach i mamy stosunkowo młodą ekipę. Dlatego będziemy chcieli wykorzystać wszystkie narzędzia które daje ordynacja wyborcza żeby jak najwięcej się nauczyć i zdobyć jak najwięcej doświadczeń na przyszłość.
  • a czy Państwa organizacja zgłosi takowych?
  • To nie zależy od miasta. Możliwość powołania mężów zaufania daje ordynacja wyborcza i może ich zgłaszać każdy komitet wyborczy.
 • Czy w Świętochłowicach funkcjonuje obecność w lokalach wyborczych mężów zaufania? Jak zapewnia się wiarygodność pracy członków komisji wyborczych?
 • cd.

  Wielkość okręgów senackich też ma duże znaczenie (a właściwie mają je środki, które w takich dużych okręgach trzeba wydać na kampanię). Mimo to polecam Panu tę opinię senatora Obremskiego (http://obremski.senat.pl/dlaczego-popieram-jow). Jako Ruch Obywatelski na rzecz JOW postulujemy wprowadzenie JOW w wyborach do Sejmu (http://jow.pl/propozycja-ruchu-jow/). Ostatnia sprawa, system dwubiegunowy pozwala na powstanie szybkiego i sprawnego rządu, zaraz po wyborach co biorąc pod uwagę położenie geopolityczne Polski nie jest bez znaczenia. Nie jest prawdą, że istnieją np w UK tylko dwie partie, proszę spojrzeć na wyniki wyborów (http://www.parties-and-elections.eu/unitedkingdom.html). Poza tym partie posiadają swoje frakcje, które nie są jednolite programowo. Pisze Pan: \"Jednym z dorobków naszej kulawej demokracji jest w miarę funkcjonujący proporcjonalny system wyborczy.\" - Pan tak naprawdę na poważnie? Akurat ten system krytykuję wiele osób, nie tylko zwolenników ordynacji większościowej... Z drugiej strony, JAKOŚ ten system proporcjonalny funkcjonuje, wszak odbywają się JAKIEŚ wybory, KTOŚ jest wybierany ale jak działają instytucje państwa i sami przedstawiciele w Sejmie widać praktycznie w każdej sferze życia. Tak jak napisałem na wstępie, z chęcią napiszę dłuższy artykuł o jOW .Proszę o kontakt.
 • Patryk Hałaczkiewicz commented on an article.

  Szanowny Panie. Tekst zawiera masę nieporozumień i mitów dotyczących JOW-ów. Z wielką przyjemnością napiszę polemikę z artykułem. Proszę dać znać czy jest to możliwe. A tak na szybko kilka uwag. Zaczyna Pan od napisania o tym, że polskie społeczeństwo nie dorosło do ordynacji większościowej (co ciekawe jest to jeden z argumentów przeciw JOW powielanych przez PIS). Niestety moje wrażenie jest dokładnie odwrotne, to klasa polityczna nie dorasta poziomem do naszego społeczeństwa. Ordynacja proporcjonalna w Polsce została doprowadzona do granic absurdu. Finansowanie partii politycznych fikcja biernego prawa wyborczego, upartyjnienie państwa do granic możliwości. Pisze Pan z pozycji jakby partiom politycznym cokolwiek się należało, stad muszą mieć uprzywilejowaną pozycję. Niestety partie polityczne w Polsce nie reprezentują rzeczywistych interesów społecznych, ba poszczególni posłowie nie reprezentują nawet interesów swoich wyborców, tylko interesy wąskich kierownictw partii. Według Diagnozy Społecznej z 2013 roku (file:///C:/Users/Patryk/Downloads/Desktop/295.pdf) ponad 60 % Polaków nie wskazało żadnej partii politycznej jako tej z którą się identyfikują! W związku z tym ordynacja proporcjonalna służy tylko i wyłącznie rozdziałowi mandatów po wyborach. Akurat ordynacji proporcjonalna miała służyć sprawiedliwości społecznej, partie miały być reprezentantami poszczególnych grup społecznych. To może i miało znaczenie w wieku XIX czy na początku XX, gdzie partie były MASOWE. Ale dziś to archaiczny pogląd. Akurat taka ordynacji służy tylko wąskim grupom interesu i samym członkom partii, ewentualnie ich rodzinom . Dziwię się, że z ust konserwatystów padają słowa w obronie ordynacji proporcjonalnej. Proszę zerknąć do historii systemów wyborczych. np do książki dr Ilskiego : \"Formuła wyborcza u progu niepodległej Polski\" lub do tego wykładu: (https://www.youtube.com/watch?v=6UNBD9TqzsA) A tu najnowsze badanie CBOS-u dotyczące młodych ludzi. (http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,lbid,6381,title,CBOS-mlodziez- coraz-mniej-zainteresowana-polityka,wid,16474091,wiadomosc.html? ticaid=112623). Inna sprawa to liczebność partii politycznych, jedna brytyjska partia pracy ma więcej członków niż nasze wszystkie partie razem wzięte. . Klasa polityczna (próżniacza jak u Veblena) jest oderwana od wyborców a to wynik fatalnej ordynacji, gdzie się walczy o miejsca na listach, które rozdają szefowie partii a nie głosy wyborców. Porusza Pan sprawę Senatu. Podrzucam kilka artykułów pokazujących że takie wybory z JOW-ami postulowanymi przez Ruch na rzecz JOW mają niewiele wspólnego. (http://jow.pl/jow-do-senatu-mit-i-nic-wiecej/). Senat ma w Polsce znaczenie drugorzędne. Naprawdę nie jest wielką filozofią przewidzieć wyniki wyborów do Senatu, kiedy odbywają się w tym samym czasie, co te do Sejmu. Kiedy nie ma równych warunków dla kandydatów partyjnych i niezależnych np dotyczących zbierania podpisów i wydatków na kampanię.
  • Jak najbardziej i bez żadnych zobowiązań zachęcamy do współpracy przy nadchodzących wyborach. Jako pierwsi dajemy możliwość skorzystania z biernego prawa wyborczego każdemu z mieszkańców. Zachęcamy już nie tylko do oddawania głosów, ale również do kandydowania na funkcję radnego miasta Świętochłowice.

   Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu mailowo: wspolni2014@op.pl lub telefonicznie: 796 551-325

   Wspólnie możemy zmienić nasze miasto na lepsze!
  • Najlepiej kontaktować się z Darkiem Jurczykiem. Dane podane na stronie www.wspolneswietochlowice.pl
 • Witam

  Przeczytałam w Przeglądzie Świętochłowickim o starcie Wspólnych Świętochłowic w wyborach. W tekscie jest również zaproszenie dla mieszkańców. Jakie trzeba spełnić warunki żeby móc wystartować z list Wspólnych Świętochłowic? Czy trzeba się zapisać do stowarzyszenia? Będę wdzięczna za informacje.
 • No Panie Pytający widzę że Pana wskazówki jakimi kryteriami się kierować aby w najbliższych wyborach znów sobie w stopę nie strzelić [czuli zle zagłosować], nie którym weszły w buty. Tym bardziej że nasze miasto jakoś nie ma szczęscia do Prezydentów od p. Rawskiej począwszy - likwidacja Komisariatu w Lipinach a póżniej było tylko gorzej, jednoznaczne sytuacje w gabinecie prezydenta, wzmocnienie ochrony {przez ABW} i nikt z nich nie zostawił po sobie lepiej niż zastał a wręcz przeciwnie. Ten cudów też nie dokona, buduje basen ktos mi zarzuci -zgoda przyznaje, ale ja powiem czy rodzinę zyjącą z zasiłku będzie stać wejść na ten basen? To do roboty a i owszem odpowiem, więc gdzie w tym mieście są te nowe miejscy pracy zapytam? Jestem za tym żeby każdy mieszkaniec prześledził dokonania swojego kandydata na radnego [ obecna Rada MIasta, ilu farbowanych lisów- nawet niektórzy zebrania PZPR zaliczyli ], czy na stanowisko prezydenta i nie dał się podejść poprzez suche hasła na ulotkach i suveniry typu długopis. Jestem ciekawy ilu mieszkanców jest zadowolonych ze swoich kandydatów z poprzednich wyborów, bo jak jest to widać! Klakierów, drżących o stołki nie biorę pod uwagę. Panie Pytający ten który się podpisał Świry Out nie jest godny pochylenia się nad nim, to widać że czyjś przy... boczny.
 • hehe czy tylko ja tak sobie wyobrażam Pytającego?

  www.thesentenced.org/wp-content/uploads/2010/12/n o-life.jpg  Pozdrowienia z roboty ;)  PS. tylko proszę się nie obrażać i nie oburzać, po prostu dziwię się że ktoś przesiaduje na tym portalu chyba z 12 godzin na dobę ;)
 • Jeszcze w kwestii zarzutów kierowanych w moją stronę:

  "Mamy wolność słowa. To także wolność pisania i wygłaszania dziesięciu komentarzy dziennie, oczywiście niezwykle rzetelnych i głębokich. Również wolność bełkotu i wolność psucia mediów poprzez jego promowanie. Mamy też wolność megalomanii, wypowiadania nieznoszącym sprzeciwu tonem, opinii na dowolny temat. Ale także społeczeństwu przysługuje wolność. Np. wolność pukania się w czoło. Przed ostatnimi wyborami udało nam się skorzystać z tej wolności z pożytkiem dla naszego kraju." - Piotr Lisiewicz

  Oby ostatnie zdanie tego cytatu było aktualne pod koniec bieżącego roku!
 • Choć to pytanie nie do mnie, więc przepraszam, że wyraziłem swoje zdanie, żeby ktoś znów mnie nie obraził za chwilę ;)
 • A "Pytający" nie jest anonimowy? Zwracam uwagę, że wbrew sądowi "Pytającego" radny nie jest urzędnikiem.
 • wypowiadając się już w temacie powyższego artykułu, odpowiadam na pytanie poniżej, że moim zdaniem ta informacja zawiera się w zdaniu: "Niezależnie od tego, czy „Wspólne Świętochłowice” stworzą swój własny komitet wyborczy, czy też połączą swoje siły z osobami lub grupami o zbieżnych poglądach – tworząc wspólny komitet".
 • Mam jedno pytanie do Wpsólnych Świętochłowic. Kluczowe. Kto będzie waszym kandydatem na prezydenta miasta. W deklaracji brakuje najważniejszej informacji!!!!
 • To przykre, że Redakcja znów pozwoliła na anonimowy udział w dyskusji osób, które wnoszą tylko chamstwo. Jeśli się ktoś ze mną nie zgadza, może w merytoryczny sposób odnieść się do mojego zdania zamiast mnie wyzywać, bo to smutne. Każdy ma prawo sądzić zgodnie z własnymi przekonaniami. Nikogo nie obraziłem, nikogo o nic nie posądziłem, chciałem wymienić się opinią proszę Pana. W dodatku w najbardziej ogólnej formie z możliwych. Liczę, że znajdzie się wśród użytkowników tego portalu ktoś, kto potrafi nawiązać polemikę na odpowiednim pozimie.

  Mimo wszystko pozdrawiam i życzę zdrowia!
 • ten nawiedzony świr zaś pitoli elaboraty. Ile was jest że nadążacie te wszystkie litanie pisać? Jeden człowiek na pewno nie jest w stanie. Cały wydział informatyki i kadr już zaangażowaliście? Przes pomyłke dałem to w innym poście a to do niego tego poniżej mało być
 • Skoro rozpoczyna się dyskusja o wyborach, tak sobie myślałem dziś, czy generalnie ważne jest wykształcenie osoby, na którą zagłosujesz? Podzielę się tutaj moimi ogólnymi, subiektywnymi przemyśleniami! :) Moim zdaniem, TAK - wykształcenie jest ważne! Ukończenie studiów jest znakiem, że człowiek podjął trud i poszerzył zakres swojej wiedzy. Jak to z tym jest? Może tytuły naukowe do niczego się jednak nie przydają? Spójrz na to, z tej strony, że nie chodzi o papier. Ważne są umiejętności, których nabywa się w trakcie nauki. Mądry człowiek po studiach rozumie jak bardzo skomplikowane są procedury i mechanizmy służące do rządzenia. Szczere chęci nie wystarczą. Mądry człowiek jako polityk zdaje sobie sprawę z powagi pracy, którą wykonuje dla Ciebie i w Twoim imieniu.

  Jeśli polityk z dyplomem studiów okazuje swoją wyższość i uznaje, że pozjadał wszystkie rozumy, nigdy mu nie ufaj! Głupiemu wykształcenie daje tylko złudzenie, że umie dużo. Tak naprawdę człowiek na studiach przekonuje się jak mało potrafi. Dlatego mądry polityk powinien otaczać się ekspertami. Powinien on posiadać doradców z konkretnymi informacjami i rozwiązaniami w danym temacie. Pamiętaj, że liczy się wrażliwość na Twoje oczekiwania, ale przede wszystkim skuteczność. Nic Ci po obietnicach osób, których działania kończą się bez efektów.

  Kiedyś w gazecie „Wprost” napisano, że Polska to kraj, w którym minister kultury to mistrz obróbki skrawaniem, a z korupcją walczy współtwórczyni słowników. Każdy sam może ocenić efekty pracy polityków na poziomie całego kraju. Czy chcesz, aby Świętochłowice były zarządzane tak samo? Profesor Janusz Czapiński powiedział: „od posła powinno się wymagać tego samego, co od księdza, który wchodzi na ambonę i głosi kazania, a ksiądz musi skończyć seminarium duchowne, czyli odpowiednik studiów wyższych”. Ja się z nim zgadzam i wymagam tego samego od polityków najbliżej mnie, czyli w Świętochłowicach – moim mieście. Pan Profesor Czapiński o niewykształconym polityku dodał jeszcze: „jest duża szansa, że to będzie niemy bęcwał, który będzie szablą w swoim klubie (…). Moim zdaniem polityka nie powinna się wspierać na umiejętności wyrąbywania sobie drogi kariery politycznej, bo taką umiejętność może mieć zwykły drwal”.

  Gdy polityką zajmują się ludzie niewykształceni, mogą oni wypowiadać się nieprecyzyjnie i mętnie. Mogą oni często dopuszczać działanie jakiś wrogich sił, nieobliczalnych i sztucznie demonizowanych. Mogą oni popadać w polityczne przesądy, a ich postawę ktoś mógłby porównać do postawy człowieka pierwotnego wobec burzy. Jako przykład można wskazać, rzekomo wszechobecny w Polsce „układ”. Zwalczamy „układy” i przegrywamy przez „układy”. „Układ” odmieniano już w polityce przez wszystkie przypadki, a gdzie efekty?

  Według mnie polityk powinien być wykształcony, a co więcej po studiach nadal powinien się kształcić. Niestety takiego wymogu generalnie w polityce nie ma. Nadzieja w tym, że sami politycy będą tego od siebie wymagać, ale każdy powinien wiedzieć czyją matką jest nadzieja. Dlatego warto, abyś Ty w nadchodzących wyborach wybrał mądrze! Pamiętaj, że radny jest urzędnikiem i powinien mieć doskonałą orientację w bardzo wielu sprawach. Jest to między innymi wiedza z zakresu statystyki, prawa, ekonomii, czy nauk społecznych, takich jak socjologia i psychologia. Polityk musi na przykład wiedzieć, że nie może obiecać podwyższenia zasiłków wraz z obniżeniem podatków, bo zasiłki są finansowane właśnie z tych podatków! Obietnicami tego typu nie pozwól się omamić. Dla mnie polityk, bez wiedzy ekonomiczno – społecznej, jest jak 9-latek za kierownicą. Pozwoliłbyś dziecku prowadzić samochód?

  To moje luźne, prywatne, pierwsze przemyślenia na temat nadchodzących wyborów. Ciekawy jestem jakiej „jakości” politycy zostaną nam zaproponowani w listopadzie.
 • Buahahaha super sonda na pseudo niezależnym portalu hahah dobrze dobrze
 • Może coś z tego być. W sondzie wyborczej więcej głosów od Wspólnych dostał tylko Ruch Ślązaków - http://swietochlowicki.pl/sondy,ktore_ugrupowanie_w_miescie_darz ,4.html
 • http://www.youtube.com/watch?v=qTVDuRHegeg

  Przypomnij sobie, ten tez dużo działał, oj jak podziałał to szkoda gadać, obecny zaś działa mocniej, a jeszcze mocniej jego przydupasy
 • facebook.com/photo.php?fbid=732780906746380&set=a.70639416605172 1.1073741828.705461952811609&type=1&stream_ref=10  lepiej działać niż obiecywać
 • Bardzo odważna decyzja i chwała Wam za to. Potwierdzacie dotychczasowy kierunek i nie skręcacie ku łatwiźnie. Takich ludzi potrzebuje nasz samorząd!
  Świetnie! Trzymam kciuki :)
 • "- Od lat obserwujemy bardzo wnikliwie to wszystko, co dzieje się w świętochłowickim samorządzie. Chcemy wnieść do niego nową jakość i otworzyć oczy mieszkańcom na szereg problemów, które do tej pory były marginalizowane lub wypaczano ich rzeczywiste znaczenie"  To jak przez tyle lat tylko TYLE dostrzegliście co wynika z programu, to obawiam się, że 4-letnia kadencja wam nie wystarczy na cokolwiek...
 • No cóż, po lekturze stwierdzam, że wspólni powinni pozostać przy tym co robią dotychczas... Widać, że "przerzucenie" fundacji z obszaru działania jako NGO do polityki spowoduje zniszczenie marki i jej szybką deprecjację.  Program/deklaracja przedstawione dziś przez WŚ nijak ma się do względnie dobrze prowadzonej dziś polityki miasta. Widzę spore braki merytoryczne:  "podjęcie działań w celu poszukiwania możliwości finansowania nowych inwestycji w

  mieście z programów pomocowych nie związanych z koniecznością dalszego zadłużania

  miasta"  Jeśli takie znajdziecie to macie zagwarantowane miejsce w rządzie Tuska;) Każda inwestycja - nawet ta finansowana z UE WYMAGA WKŁADU WŁASNEGO! Tym samym miasto zawsze musi coś dołożyć do swojego rozwoju, a tym samym niejednokrotnie się zadłużyć, aby w przyszłości odnieść efekt "in plus".
 • kepściutki ten program, widać, że dużo szumu łatwo zrobić, ale gorzej coś sensownego zaproponować, a już na pewno wdrożyć w zycie.  Oprócz WERYFIKOWANIA wszystkiego i wszystkich nic ciekawego nie sposób znaleźć. Czy to program ugrupowania politycznego czy Urzędu Kontroli Skarbowej?...
 • z programu:  podjęcie działań na rzecz wprowadzenia w Świętochłowicach bezpłatnych przejazdów w środkach komunikacji miejskiej na terenie miasta Świętochłowice i dla mieszkańców miasta Świętochłowice


  Już widzę jak KZK GOP na to się godzi;) a na lokalny nowy transport nas nie stać. Trochę realizmu!
 • co za przedwyborcza wpadka! na głównej wspólnych świetochłowic jest ankieta, z której JEDNOZNACZNIE wynika, iż mieszkańcy NIE CHCĄ ZMIAN W SAMORZĄDZIE;D jeśli już ogłaszacie start w wyborach, to przynajmniej zdejmijcie to ze strony, bo sami sobie przeczycie;p  http://wspolneswietochlowice.pl/stowarzyszenie-i-fundacja,94 .html
 • Do dbeger.  A co, też kandydat WŚ?
 • krzyż na drogę
 • No ja,, podkradanie cudzych pomysłów to kostempskiemu wychodzi najlepiej!

  ale do takich zmian to trza chopa, a niy galoty :)
 • Dobrze że jest alternatywa. Mamy obecnie Kostempskiego i długo nic. Świerk nie ma szans, Rawska poprze Kostempskiego, Nikogo innego nie widać. Ciekawe co zaproponują wspólni.

  ps - podoba mi sie ten punkt o bezpłatnych przejazdach w mieście, jestem pewny że wam go ukradnie prezydent na swoją kampanie wyborczą.
 • Do obserwator:

  A co by cię bardziej usatysfakcjonowało? Żużel na Skałce?
 • Demagogiczny bełkot w tej deklaracji. Mieszkańcy zweryfikują tych kandydatów.
 • Szczerze mówiąc nie wierzyłem że się odważycie no ale skoro już to gratuluję ŚWIETNEGO przygotowania !!!!!
 • Nie oceniam, bo jeszcze nie miałem okazji przeczytać, ale duży plus za ujawnienie swych intencji już teraz.
 • i bardzo dobrze panie Dariuszu. Oby tylko wam styklo sil bo pewnie spodziewa sie pan ze beda was probowac upokorzyc. Nie dajcie sie.
Ostatnie komentarze
 • Najemca - Znamy plany modernizacji stadionu

  Wychodzi na to że z dziada pradziada masz nasrane we łbie i tyle w temacie.A patologiczny to ty sam jesteś!

 • wiola - Znamy plany modernizacji stadionu

  dlaczego tak sie dzieje -bo Świętochłowickie społeczeństwo to w50% patologia daja sie rolować na własne zyczenie- juz dawno powi...

 • Alkada - Znamy plany modernizacji stadionu

  wy tu gadu gadu a POpapraniec planuje kredyt w obligacjach na 4 milionki, imprezki sie skonczyły i kasy brak na wszystko

 • autochtoni - Znamy plany modernizacji stadionu

  Autochtoni z dziada pradziada ze Świętochłowic dziękują! My tylko żużlem żyliśmy przez tyle lat i dalej chcemy żyć tylko żużlem...

Aktualne ogłoszenia
[size= 12.0pt; line-height: 115%]Nowość! Kr...
nr ref SW/205/W Gastro Job Service Agencja...
nr ref SW/206/W Gastro Job Service Agencja...
Nr ref SF/03/W Gastro Job Service Agencja ...
Gastro Job Service Agencja Zatrudnienia NR 13...
Nr ref SF/04/W Gastro Job Service Agencja ...
Najnowsze wpisy w katalogu firm
Prezentacja w opracowaniu. kontakt do przedstawicieli handlowyc...
Dezynfekcja - zwalczanie szkodliwych bakterii , wirusów, grzybów...
FITNESS - TAEBO - AEROBOX
Oferujemy usługi pielęgnacyjne dla zwierząt domowych: strzyżeni...
7 lat na rynku i nadal jakość,ilość i ceny bez zmian!
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w któryc...

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność