Na portalu 11 gości i 1 zalogowany, dziś 414 wizyty i 1337 odsłon

Nowości

Witamy w nowym portalu miejskim - www.swietochlowicki.pl

Szanowni mieszkańcy, przedsiębiorcy, czytelnicy. Z zadowoleniem oddajemy Państwu do użytkowania nowe świętochłowickie media: drukowany magazyn "Przegląd Świętochłowicki" oraz portal swietochlowicki.pl, na którego stronach aktualnie Państwo gościcie. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zbudować silne, lokalne media, niezależne i w 100% świętochłowickie. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami nowego portalu miejskiego

 

reklama

Startujemy skromnie, testowo, co nie oznacza, że serwis jaki oddajemy Państwu do dyspozycji będzie nieatrakcyjny. To co widzą Państwo obecnie na swoich komputerach, to jedynie zalążek tego, co zostanie wdrożone w ciągu najbliższych dni i tygodni. Gwarantujemy, że naszym celem jest wypracowanie kompeksowego i rozbudowanego serwisu informacyjno - reklamowego o zasięgu ogólnomiejskim, w którym każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

 

Tymczasem zapraszamy do odwiedzania portalu i testowania go wraz nami. Liczymy na Państwa opinie i pomysły!

 

09-11-2013 admin 6176

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Coście tak ucichli ? A tak fajnie wam szło ;-)
 • Kolega widać lubi takie populistyczne artykuliki, w których promuje się jego boss. To pewnie pozostałość po czasach głębokiej komuny :/
  Masz już dwa takie portale, gdzie znajdziesz tanią propagandę. Zresztą pewnie sam podsyłasz tam tematy z urzędu szpiclu!
 • do kolegi: Ty chcesz ode mnie komentarz do wystapienia twojego prezydenta? A coz mnie obchodzi jego wystąpienie? porabało cie? A jak ci sie tu nie podoba to po cholere tu ciagle wchodzisz i komentujesz? Czyzby szpicel?
 • do Mario: może komentarz do przemówienia prezydenta? Co niezależność portalu skończyła się 09.11.2013 r. w momencie wrzucenia ostatniego artykułu? Może o przebiegu uroczystości? Chce porównać informację z naszego miasta, świony.pl oraz tego póki co "gniotu". Nawet nie nadążacie za konkurencją.
 • Kolego, w aktualnościach masz coś tam o 11 listopada. To jest portal miejski i mam nadzieję że będzie się skupiał na problemach miasta a nie wydmuchanych uroczystościach, które nikomu tych problemów nie załatwią. Chyba wszyscy się zgodzicie?
 • do Redakcja Portalu: gdzie nowe artykuły? Prócz reklamy Daria nic innego nie widzę, a wczoraj mieliśmy 11 listopada, rozumiem że nie obchodzicie państwowych świąt. Czy może promując UE zapomnieliście o Polsce?
 • Droga Redakcjo,
  znalazłem wszystkie interesujące mnie informacje w podawanym przez Państwa miejscu. Serdecznie dziękuję i życzę powodzenia! :)
 • Szanowni Panowie!

  Prosimy o zakończenie tej dyskusji w tym miejscu, gdyż niestety ten artykuł nie jest miejscem w którym powinna ona być prowadzona. Artykuł jest przywitaniem się z czytelnikami a nie miejscem do personalnych wycieczek. Do takich celów utworzono na portalu forum mieszkańców. Należy się zarejestrować i prowadzić tam dyskusję. Osobom, które nadal mają wątpliwości co do przekazu portalu, własności i powiązań przekazujemy informację, że odpowiedź na wszelkie Państwa pytania znajdziecie w dziale "O portalu" w głównym menu portalu. Wszelkie dywagacje są całkowicie bezpodstawne. Wszystkie konieczne informacje są Państwu udostępnione.
 • koryto, koryto, koryto, ty jesteś chory na punkcie tego koryta?
  Wolę Pana Darka przy korycie niż takich bohaterów jak ty :)
  Pewnie zwiałbyś przy pierwszej okazji jak samuraj :)))
 • do wyborca, to twoich kolegów należy oderwać, a Daria nie dopuścić do koryta.
 • Jakoś dziwnym trafem słowo "koryto" pojawia się tylko w twoich wypowiedziach kolego. Zaraz widać komu zalerzy na tym korycie i kto się go trzyma rękami i nogami. Rozliczymy was podczas wyborów i odetniemy od tego koryta!
 • Już dziś bardzo, bardzo serdecznie zapraszam :)
  Tylko czy starczy wam odwagi?? Szczerze wątpię :) Jak dotąd ani w internecie, ani w realu odwagą nie błyszczycie.
  Pozdrawiam i do zobaczenia :)))
 • Kłamstwo, insynuacje i tchórzostwo, to tylko jeden człowiek i jego ekipa potrafi. A najbardziej widoczny jest strach o własne koryto. Trzęsą gaciami ci samuraje!
 • Dario zabolało nas, że pod płaszczykiem "robienia czegoś dobrego dla miasta" pchasz się do koryta. Jesteś obłudnym człowiekiem na każdym twoim spotkaniu z mieszkańcami będzie ktoś od nas i udowodni tobie, że ściemniasz, aby dostać się do koryta.
 • Ale fajnie, już się cieszę :)
  Najbardziej z tego że tak was zabolał ten portal i gazeta.
  Wymyslajcie dalej i szukajcie, szukajcie :)
  Pozdrawiam!
 • Pytający Dario pfu zniesmaczony już od dłuższego czasu stosuję socjotechnikę teraz również stosuje przeciwko tobie, aby cię zdyskredytować. To samo robili z innymi osobami, którzy wykazali, że nie są niezależni oraz że Dario pcha się tylko do koryta. W Świętochłowicach są osoby, które dla Świętochłowic oraz mieszkańców zrobili znacznie więcej lecz po prostu nie może się z tym pogodzić. Obłudny i pazerny człowiek na władzę jakich mało. Teraz my zastosujemy te same metody przeciwko Darkowi ciekawe czy będzie mu tak samo sympatycznie jak nam, gdy usiłował nas zdyskredytować.
 • Ehh człowieku. Jak na dłoni widać po coś tu przyszedł.. Wchodzisz na portal, który jest w sieci zaledwie 1 dzień i już zaczynasz wszystkich straszyć, więc jasne jest że zostałeś tu nasłany - przez kogo - mnie to nie interesuje, ale to fakt, bo wypowiadasz się tylko w tym jednym miejscu, nie w artykułach, nie na forum, tylko w informacji o powstaniu portalu. Pewnie szybko cię rozszyfrują i najesz się tylko wstydu. Sadzisz głupoty o tym co wolno a czego nie wolno, jakbyś się czegoś obawiał, sypiesz punkty konkretnie związane z odpowiedzialnością tego czy owego. Redakcjo - nie dajcie się zastraszyć i róbcie swoje.
 • Ale dla mnie nie jest to interesujące w chwili obecnej, bo nie wiem czy Pan napisał prawdę w tej kwestii i kogo ona dotyczy, nie chcę w ogóle tego rozważać, zwracam jedynie uwagę na populizm w Pańskim przekazie. Do mnie także nie należy weryfikacja treści etc. Ja pragnę się tylko dowiedzieć na jakich zasadach działa magazyn, nie widzę w tym żadnych podtekstów. Mocno trzymam kciuki za każdą obywatelską inicjatywę i zachęcam do rzetelnego dziennikarstwa, jestem jak najbardziej za! Powtórzę to kolejny raz, przegląd świętochłowicki w samej swej nazwie dotyczy czegoś, co jest również częścią mnie jako mieszkańca, więc mam prawo pytać.

  Nie mam zamiaru się z nikim tutaj już kłócić, napisałem prośbę o upublicznienie ważnych w mojej ocenie informacji, tyle w temacie. Dziękuję i pozdrawiam, życząc sukcesów piśmienniczych!
 • Panie Mario, niech się Pan nie pogrąża, bo widać, że Pan tylko wygooglował i przeczytał kilka pierwszych akapitów...
  Pomogę Panu; interesujące są między innymi następujące zapisy:

  Art. 10.
  1. Zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgodnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych przepisami prawa.

  Art. 12.
  2. Dziennikarzowi nie wolno prowadzić ukrytej działalności reklamowej wiążącej się z uzyskaniem korzyści majątkowej bądź osobistej od osoby lub jednostki organizacyjnej zainteresowanej reklamą.

  I ja chciałbym się dowiedzieć czy na przykład magazyn musi respektować takowe postanowienia. Czy to oznacza, że ktoś mnie \"wysłał\"? Pan nie czyta karty gwarancyjnej, gdy kupuje Pan sprzęt elektroniczny, Panie Mario?

  Aaa i napisał Pan: \"na dodatek prowadzi postępowania prokuratorskie\", więc odsyłam do:

  Art. 13.
  1. Nie wolno wypowiadać w prasie opinii co do rozstrzygnięcia w postępowaniu sądowym przed wydaniem orzeczenia w I instancji.
  2. Nie wolno publikować w prasie danych osobowych i wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, jak również danych osobowych i wizerunku świadków, pokrzywdzonych i poszkodowanych, chyba że osoby te wyrażą na to zgodę.
 • Oj chyba miałem rację. Trzeźwy to Pan pytający na pewno wczoraj nie był :) A co do Pana argumentów to mam wrażenie że chyba nie miał Pan okazji nigdy przeczytać prawa prasowego. A prawo prasowe zaczyna się tak:... Art. 1.
  Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

  Zwracam szczególną uwagę na ostatnią część tego artykuły i wierzę że redakcja też będzie to zawsze miała na uwadze!!!! Nieudolne władze, o których się źle mówi, źle pisze i na dodatek prowadzi postępowania prokuratorskie trzeba piętnować!!! Bo jak rozumiem pan pytający został tu nasłany przez kogoś z Delfinarium!!!!

 • Oznacza to Panie Mario, że w przypadku publikacji treści niezgodnych z polskim prawem, odpowiedzialność karną w Polsce ponosić może zarówno właściciel portalu internetowego, który znajduje się poza granicami Polski (miejsce umiejscowienia serwera) jak i znajdujących się na terenie Polski. Przy czym dla odpowiedzialności sprawcy nie ma znaczenia ani jego narodowość ani to w jakim języku treści są publikowane. Wystarczającą przesłanką będzie fakt, że osoba w naszym kraju do tych treści dotrze i zgłosi ten fakt organom ścigania.

  Mam nadzieję Panie Mario, że teraz mamy jasność odnośnie trzeźwości mojego umysłu i intencji, które kierują moim działaniem?
 • ...i nazwa portalu \"przegląd świętochłowicki\" na jego \"prywatność\" nie wskazuje, gdyby tak Pan Mario, zwrócił uwagę. Gdyby Magazyn nazywał się \"przegląd świętochłowicki według Agnieszki\" albo \"mój przegląd świętochłowicki\" (podpisano Agnieszka) to może nie miałbym tak wielu wątpliwości.
  A jeśli chce Pan ze mną, Panie Mario dyskutować, to proszę konkretnie wskazać media do których się Pan odnosi, bo do kwantyfikatorów wielkich nie zamierzam się ustosunkować. Proszę ponadto wskazać konkretne badania i jego autora, chyba, że wyraża Pan własne zdanie to proszę również zwrócić na to uwagę, bo to zdecydowanie wpływa na wynik jakościowy Pana wywodów. Poza tym rozmawiamy o Świętochłowicach, a to że gdzieś jest jak jest nie ma tu związku żadnego.
  Postaram się też udzielić Panu wyczerpującej odpowiedzi w kwestii \"prywatności\" na \"swoim własnym portalu\":

  Art. 6 § 2 k.k. przyjął zasadę wielomiejscowości popełnienia czynu zabronionego. Za miejsce popełnienia czynu zabronionego uważa się bowiem zarówno miejsce, w którym sprawca działał, jak i miejsce, w którym zaniechał działania, do którego był obowiązany, a także miejsce, w którym skutek stanowiący znamię czynu zabronionego nastąpił, jak i miejsce, w którym skutek według zamiaru sprawcy miał nastąpić. Przyjęcie zasady wielomiejscowości rozszerza znacznie polską jurysdykcję w oparciu o zasadę terytorialności (Wyrok Sadu Apelacyjnego z dnia 24 stycznia 2001 roku, sygn. akt II AKa 240/01).
 • Panie Mario,
  ja mam cały czas na myśli drukowany periodyk, nazywany tu magazynem, który trafi w ręce osób mogących traktować zawarte w nim treści niczym prawdę objawioną, bo prości ludzie, mówiąc kolokwialnie, traktuje tak właśnie media - jako źródło informacji w 100% słusznych i właśnie w interesie tych osób zabieram głos. Czy jest w tym coś złego, że pytam o aspekt prawny ogólnie publikowanych i kolportowanych treści na terenie miasta, w którym egzystuje wiele bliskich mi osób, nie zawsze na tyle krytycznych by poddać w wątpliwość to co przeczyta? Nie oskarżam nikogo, nie snuję intryg politycznych, tylko pytam, bo to przecież portal informacyjny, tak?
  Przekazywanie treści wiążę się z odpowiedzialnością i obarczone jest pewnymi prawami i obowiązkami, jeśli Redakcja nie zamierza ich przedstawić, poinformować, czy np magazyn posiada status gazety, na jakiej zasadzie odbywa się dystrybucja, czy ludzie publikujący są zawodowymi, wykształconymi dziennikarzami, to trudno, nic nie poradzę, ale zadać kilka, a nawet kilkanaście nurtujących mnie pytań, dla bezpieczeństwa mogę (nawet nietrzeźwy).
  Czasy, w których obywatel godził się na wszystko, tak jak mu zostało podane, dawno się skończyły.
  Pozdrawiam i mam nadzieję, że Pani Redaktor Naczelna podejmie się merytorycznej dyskusji, bądź po prostu oświadczy, że magazyn to prywatne poletko i mieszkańcy pytań zadawać nie powinni.
 • Ten pytajacy to chyba trzezwy nie jest... jakim prawem czlowieku mozesz komus wskazywac w jaki sposob ma przedstawiac informacje w swoim wlasnym prywatnym portalu? Co ma do tego prawo prasowe? 90% mediow w polsce to media opiniotwórcze. Poza tym portal z tego co wiem jest medium prywatnym ktore udostepnia swoje strony do publikacji wszystkim ktorzy beda chcieli.
 • suchym przekazem faktem rzecz jasna wyzbytym właśnie oceny, przepraszam za złe sformułowanie w powyższym komentarzu.
 • Redakcjo, dziękuję za odpowiedź i obiecuję zastosować się do Państwa prośby.
  Pozwolę sobie w tym momencie zapisać skan tej podstrony Państwa portalu zawierający Państwa deklarację o niezależności i z zainteresowaniem śledzić Państwa artykuły, które tym samym będą suchą oceną faktów i nie powinny sympatyzować z żadną opcją polityczną.
  Czy kodeks etyczny dziennikarzy i prawo prasowe Państwa dotyczą?
 • Informujemy użytkownika podpisującego się jako \"Pytający\" iż portal swietochlowicki.pl jest prywatną inicjatywą świętochłowickiej firmy \"Kompilo Drukarnia Wysyłkowa\", co jest wyraźnie oznaczone w stopce portalu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy. Uprzejmie prosimy także o powstrzymanie się od spamowania poprzez zadawanie tych samych pytań we wszystkich artykułach.
 • Sam sie odpowiedziałeś- transparentne jak Szalik z Jurczykiem
 • Czy jest ktoś kto mógłby wytłumaczyć powiązanie domeny nowego magazynu w naszym mieście: swietochlowicki.pl z MIĘDZY INNYMI następującymi domenami:

  -> amareitalia.pl (http://wspolneswietochlowice.pl/klub-milosnikow- italii,241.html)

  -> animalterapia.pl
  (http://www.wspolneswietochlowice.pl/?slaskie- centrum-animalterapii,73)

  ???

  źródło: http://reverseip.domaintools.com/search/?q=swietochlowicki.pl

  Dziennikarstwo powinno być transparentne, dlatego czy dowiemy się kto i dlaczego stoi za tą inicjatywą w postaci magazynu? Czy będą reprezentować obiektywną i rzetelną postawę czysto OBYWATELSKĄ? Czy magazyn w jakimkolwiek stopniu jest związany z którymś z podmiotów politycznych, czy z organizacją? Proszę o szczegółowe informacje, jeśli ktoś coś wie - warto wiedzieć co się czyta...
 • Zobaczymy. Oby nie padlo jak swce.pl albo zeby nie bylo takiej padliny jak na swiony.pl
 • Jak się jest \"wyborcą\" to się wszystko ocenia pod kątem wyborów. Nie powinno Ci być żal, tylko powinieneś się cieszyć że właśnie tak! Przynajmniej poczytasz. w końcu obiektywne i rzetelne informacje o mieście w przeciwieństwie do dwóch pozostalych portali.
 • Idą wybory to trzeba się pokazać... żal, że tylko tak a nie jakoś inaczej...
 • Przecież wydawcę masz w stopce strony!!
  Czy z prywatnej inicjatywy nie mogą funkcjonować media? Zawsze musi za tym stać polityka?
  Trzymaj kciuki tak jak ja trzymam :)
  Pierwsze artykuły już pokazują, że to właśnie tu znajdziemy naprawdę rzetelne informacje - brawo!
 • Witam, cieszę się, że powstał nowy portal traktujący o tym, co dzieje się w Świętochłowicach. Mam nadzieję, że wreszcie doczekaliśmy się siły, która nie będzie bała się poruszać trudnych tematów, nie będzie bała się rozliczyć obecnych radnych, zapytać o ich obietnice sprzed kilku lat. Jedna tylko uwaga - wszystko to bardzo enigmatyczne. Przydałaby się jasna informacja kto za tym stoi.
Ostatnie komentarze
Aktualne ogłoszenia
Fairwind jest jedną z wiodących firm zajmując...
Jesteśmy zawodowym teatrem ...
Zdecydowanie kupię garaż w rejonie ulic. Nowa...
Miejsce pracy: Świętochłowice Do...
[size= small]Tworzymy bardzo [/size][size= sm...
Cekal jest agencją pośrednictwa pracy z sie...
Najnowsze wpisy w katalogu firm
Prezentacja w opracowaniu. kontakt do przedstawicieli handlowyc...
Dezynfekcja - zwalczanie szkodliwych bakterii , wirusów, grzybów...
FITNESS - TAEBO - AEROBOX
Oferujemy usługi pielęgnacyjne dla zwierząt domowych: strzyżeni...
7 lat na rynku i nadal jakość,ilość i ceny bez zmian!
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w któryc...

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność